Pubg Mobile FPS Arttırma

Okunuyor Pubg Mobile FPS Arttırma

Herkese selam ben Sahinchez. Bugün sizlere mobil oyuncularını sevindirecek bir rehber hazırladım. Pubg Mobile oynarken diğer Fps ve Battle Royale oyunlarında olduğu gibi Fps değerleri çok büyük önem arz ediyor. Şimdi önereceğim Pubg Mobile FPS arttırma yöntemleri bilgisayar üzerinden Gameloop (Eski adıyla Tencent Gaming Buddy) kullanarak oynayan oyuncular için olacak. Hem emulatör, hem oyun içi hem de bilgisayar üzerinden yapacağımız işlemler ile Pubg Mobile FPS değerleriniz artacak. Ancak halihazırda sisteminiz çok kötü yani oyunu açamayacak kadar kötü ise bu yöntemler işe yaramayabilir.

İlginizi Çekebilir: Yeni Başlayacak Olanlara CS GO Taktikleri

Pubg mobile her ne kadar mobil ve ufak boyutlu bir oyun olsa da sunduğu açık dünya ve efektlerden dolayı iyi sistemli bir telefon istiyor. Ancak bilgisayar tarafında ise işler farklı. Oyunu direkt bilgisayara yüklemek yerine bir emülatör aracılığı ile oynadığımızdan bazen iyi bir bilgisayar bile yetersiz kalıyor. Emülatör üzerinden çalıştırdığımızdan bilgisayar kendini oyun performansı için değil de emülatör yani program çalıştırır gibi çalıştırıyor. Yani en güncel oyunları açan bir bilgisayarınız olsa bile bazı ince detaylar yapılmazsa Pubg Mobile bilgisayarınızda kasabilir.

Pubg Mobile FPS Arttırma

 Arkada Gereksiz Çalışan Programları Kapatın: Bu işlem için öncelikle ”ctrl+alt+delete” tuşlarına aynı anda basarak görev yöneticisini açıyoruz. Daha sonra işlemler sekmesinden bilgisayarımızda o anda çalışan programlara bir göz atıyoruz. Eğer önemli bir işlemin olmadığı ama boşa çalışan programlar varsa bunları kapatın. Mesela discord, steam, origin, epic games vs. vs. gibi arkada çalışması zorunlu olmayan programları kapatarak FPS artışı sağlayabilirsiniz. Bu programlar arkaplanda çalışarak Ram kullanımını boşu boşuna arttırır.

görev yöneticisi

Oyun İçi Grafik Ayarlarını Düşürün: Oynadığımız her oyunda performansı arttırmak için başvurduğumuz ilk yol oyun içi grafik ayarlarıyla oynamak oluyor. Pubg Mobile Fps arttırmak için de bunu yapacağız. Oyun içindeki menüde bulunan grafik ayarlarını en düşüğe çektiğinizde gözle görülür bir performans artışı olacaktır.

pubg mobile grafik ayarları

♦ Emulatör’ün İç Ayarlarını Gözden Geçirin: Evet geldik ve en ince detay gerektiren son adıma. Yukarıda da bahsettiğim gibi oyunun kendisini değil de bir emülatör üzerinden oyunu oynadığımızdan dolayı oynadığımız emülatörü optimize etmek en işe yarayan çözüm olabilir. Burada ram kapasiteniz, işlemci çekirdek sayınız ve en önemlisi ekran çözünürlüğünü ayarlayabilirsiniz. Ekran çözünürlüğünden kısmak büyük bir performans artışı sağlayacaktır.

pubg emulator ayarları

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın

DMCA.com Protection Status