Pubg Mobile Kasma Sorunu Çözümü, Pubg Mobile Emülator Sistem Gereksinimleri

 Pubg Mobile Kasma Sorunu Çözümü, Pubg Mobile Emülator Sistem Gereksinimleri
Okunuyor Pubg Mobile Kasma Sorunu Çözümü, Pubg Mobile Emülator Sistem Gereksinimleri

Herkese selam ben Sahinchez. Pubg Mobile oynarken eski model bir telefon veya yeni bir model telefon kullanıyor olsanız bile kasma sorunu yaşayabiliyoruz. Pubg Mobile kasma sorunu can sıkan ve oynamanızı engelleyen bir sorun oluyor. Pubg Mobile telefonda veya Pubg Mobile Emülator ile oynarken kasma sorunu çözümü oyun içi grafik ayarlarıyla çözülebiliyor. Eğer oynamak için kullandığınız telefon veya bilgisayar Pubg Mobile Emülator Sistem gereksinimlerini karşılıyorsa kasmadan oynamanız gerekiyor. İşte bu yazımda sizlere kasmanızı düzeltecek, daha iyi Pubg Mobile oynamanızı sağlayacak ayarları ve yöntemleri göstereceğim.

İlginizi Çekebilir: Pubg Mobile Taaruz Silahları, Pubg Mobile Taarüz Tüfeği Hangi Silah?

pubg mobile emülator kasma sorunu

Pubg Mobile Kasma Sorunu Çözümü

Öncelikle Pubg Mobile’ı telefonda oynamak için güncel ve işlemcisi güçlü bir telefona ihtiyacınız var. Youtube üzerinde bulunan Pubg Mobile FPS testi videoları ile telefonunuzun Pubg Mobile açıp açmadığını öğrenebilirsiniz.

  1. Kasmadan oynayabilmek için telefon sürümünüzü en güncel tutun.
  2. Telefonunuzda düşük güç modu açık ise kapatın.
  3. İnternet bağlantınızı genellikle mobil veride 4.5G ayarlı olmak üzere seçin. Kasma sorununuz belki de internet yavaşlığından kaynaklanıyor olabilir.
  4. Oyun içi grafik ayarlarını en düşüğe çekerek oynamaya çalışın.

Yukarıda verdiğim yöntemler eğer telefonunuz çok eski değilse Pubg Mobile kasma sorununuzu çözecektir. Ancak telefonunuz eski ise maalesef yapacak bir şey yok.

Pubg Mobile Emülator Kasma Sorunu Çözümü

Pubg Mobile’ı bilgisayarınızda Pubg Mobile Emülator ile oynuyorsanız daha detaylı ayarlar gerekiyor.

 Arkada Gereksiz Çalışan Programları Kapatın: Bu işlem için öncelikle ”ctrl+alt+delete” tuşlarına aynı anda basarak görev yöneticisini açıyoruz. Daha sonra işlemler sekmesinden bilgisayarımızda o anda çalışan programlara bir göz atıyoruz. Eğer önemli bir işlemin olmadığı ama boşa çalışan programlar varsa bunları kapatın. Mesela discord, steam, origin, epic games vs. vs. gibi arkada çalışması zorunlu olmayan programları kapatarak FPS artışı sağlayabilirsiniz. Bu programlar arkaplanda çalışarak Ram kullanımını boşu boşuna arttırır.

görev yöneticisi

Oyun İçi Grafik Ayarlarını Düşürün: Oynadığımız her oyunda performansı arttırmak için başvurduğumuz ilk yol oyun içi grafik ayarlarıyla oynamak oluyor. Pubg Mobile Fps arttırmak için de bunu yapacağız. Oyun içindeki menüde bulunan grafik ayarlarını en düşüğe çektiğinizde gözle görülür bir performans artışı olacaktır.

pubg mobile grafik ayarları

♦ Emulatör’ün İç Ayarlarını Gözden Geçirin: Evet geldik ve en ince detay gerektiren son adıma. Yukarıda da bahsettiğim gibi oyunun kendisini değil de bir emülatör üzerinden oyunu oynadığımızdan dolayı oynadığımız emülatörü optimize etmek en işe yarayan çözüm olabilir. Burada ram kapasiteniz, işlemci çekirdek sayınız ve en önemlisi ekran çözünürlüğünü ayarlayabilirsiniz. Ekran çözünürlüğünden kısmak büyük bir performans artışı sağlayacaktır.

pubg emulator ayarları

Pubg Mobile Emülator sistem gereksinimleri:

  • İşletim sistemi: Windows 7 (64-bit)
  • İşlemci: Çift çekirdekli, en az 1,8 GHz hızında çalışan Intel ya da AMD işlemci
  • Bellek: 3 GB
  • Ekran kartı: NVIDIA GeForce 8600 ya da 9600 GT ya da AMD Radeon HD 2600 ya da 3600
  • Depolama: 1 GB

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın

DMCA.com Protection Status