Pubg Oyun İçi Terimler

Okunuyor Pubg Oyun İçi Terimler

Herkese selam ben Sahinchez. Bugün sizlere günümüzde çok popüler olan Battle Royale oyun türünün belki de başlangıç oyunu olan Pubg oynarken kullanılan terimlerden bahsedeceğim. Gerek yayıncıları izlerken gerek ise oyunda farklı kişilerle oynarken bu terimlere ihtiyaç duyuyoruz. Çünkü oyunu tam anlamıyla oynamak ve anlamak için bu terimlerin anlamını bilmek gerekiyor. Sizler için hazırladığım Pubg oyun içi terimler rehberi ile daha rahat bir oyun keyfi yaşayacaksınız. Aralarından elbet bildiğiniz kelimeler olabilir ancak oyun içinde kullanılış tarzı farklı olabiliyor. Oyun İngilizce olarak geldiği için haliyle oyun içinde kullanılan terimler de İngilizce oluyor.

pubg terim

İlginizi Çekebilir: Pubg Mobile FPS Arttırma

Sizler için hazırladığım bu terim ve açıklamaların bulunduğu liste dünya çapında ve Türkiye’de PUBG oynayan oyuncuların sık sık kullandığı kelimelerden oluşturuldu.

PUBG OYUN İÇİ TERİMLER

Loot: Türkçe olarak yağma anlamına gelir. Pubg’de de benzer şekilde indiğiniz bölgedeki, girdiğiniz bölgedeki eşyaları toplamaya loot yapmak denir. Aynı şekilde oyunda öldürdüğünüz adamların teçhizatlarını, silahlarını toplamaya da loot yapmak denir.

Zone: Türkçede alan anlamına gelen bu kelime, Pubg içinde aynı anlama gelmektedir. Halka daraldıkça oyunun alanını belirleyen kısım için zone kelimesi kullanılır.

Pubg oyun içi terimler kastettiğim gibi çokça kullanılıyor. Bu yüzden dikkatlice öğrenmenizi tavsiye ederim.

AFK: Bu direkt bir kelime değil, bir kısaltmadır. ”Away From Keyboard” olan açılan kelime tüm online oyunlarda kullanılan bir terimdir. Pubgde’de aynı şekilde o an afk yani o an oyunda bir süreliğine de olsa bilgisayar başında olmayan insanlar için kullanılır.

Redzone: Türkçesi için direkt kırmızı bölge diye çevirebiliriz. Pubg’de de aynı şekilde haritada belirli aralıklarla beliren kırmızı bir halka içine bombalar düşen bir alanı temsil eden redzone terimi. O anda beliren redzone alanından kaçmanız ya da evlerin içine girmeniz lazım, çünkü redzone’a yağan bombalardan biri üstünüze geldiği an ölüyorsunuz ve çorba parası çıkmadan lobiye geri dönüyorsunuz.

Farming: Türkçe hali çiftçilik anlamına gelen kelime oyun içinde girdiği binada, öldürdüğü adamın kasasında ne var ne yok işine yaramasa bile her şeyi alan, toplayan, lootlayan oyuncular için kullanılır.

Camper: Kampçı olarak Türkçe’ye çevrilen kelime Pubg’de yakın bir anlama gelen pusucu olarak kullanılır. Oyun içinde lootunu yaptığı an, daralan alana göre belirli yerlerde pusarak tüm oyunu geçirirler. Genelde evlerin odalarında ya da çalılık içinde bu arkadaşlar tarafından öldürülebilirsiniz.

 

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın

DMCA.com Protection Status