Sangal Esports Kimdir? Sangal Esports Oyuncuları, Sangal Esports Kadro

 Sangal Esports Kimdir? Sangal Esports Oyuncuları, Sangal Esports Kadro
Okunuyor Sangal Esports Kimdir? Sangal Esports Oyuncuları, Sangal Esports Kadro

Herkese selam ben Sahinchez. Bugün sizlerle espor arenasında bizleri gururlandıran Sangal Esports’u yakından tanıtacağım. Sangal Esports Kimdir? Sangal Esports oyuncuları yani kadrosunu tanıtacağım. Takım ve oyuncuların biraz da geçmişine ineceğim. Elde edebildiğim bilgiler ışığında.

Sangal Esports Kimdir?

Sangal Esports sanılanın aksine 2019 veya 2020’de kurulmuş yeni bir takım değil. Sangal Esports 2017 yılında Emre “ruinox” Ergül tarafından kuruldu. 2017 yılında kurulmuş olmasına rağmen adını Espor ve online oyun meraklılarına 2019-2020 yılında duyurarak kendini hepimize tanıttı.

2019-2020 senelerinde yükseliş dönemine geçen Sangal Esports Valorant’ın çıkmasıyla belli başlı eski Türk CS GO oyuncularını Sangal Esports Valorant takımına katarak espor ve oyun dünyasında ses getirdi. Tanınmasında başarılı hamlelerinden çok yaptığı transferlerin katkısı var diyebiliriz.

Sangal Esports bünyesinde günümüzde CS:GO, Valorant ve Zula takımları bulunuyor. CS:GO takımını daha öncelerden Space Soldiers takımımızda yer alan daha sonradan Turkey5’e geçen bir kaç oyuncu ve yine espor sektöründen tanıdığımız oyuncular tamamlıyor. Valorant tarafında ise daha önceleri yine CS:GO ve benzeri FPS oyunlarında başarılı kariyere sahip espor oyuncuları tamamlıyor.

İlginizi Çekebilir: BBL Esports Kimdir? BBL Esport Oyuncuları, BBL Espor Kadro

Sangal Esports Oyuncuları

Dediğim gibi Sangal Esport’un CS:GO ve Valorant takımları bulunuyor. Şimdi iki takımın da oyuncularına ve daha sonra da geçmişlerine bakalım.

Sangal Esports Kadro

İlk olarak Sangal Esports CS GO Kadrosuna göz atalım.

Sangal Esports CS GO Kadro

Canpolat ”hardstyle” Yıldıran: 5 yıldır profesyonel olarak e-spor koçu olarak hayatını sürdüren Canpolat Yıldıran Sangal’dan önce Space Soldiers ve Turkey5 takımlarımızın da koçluğunu yapmıştı. Onun koçluğu altında elde ettiğimiz başarılar için kendisine teşekkür ederiz.

Engin ”MAJ3R” Küpeli: 1991 doğumlu Fransız asıllı Türk oyuncumuz oyun içi liderimiz, kaptanımız MAJ3R’in takımımız için taşıdığı önem anlatılamaz. Kendisini Space Soldiers ve Turkey5 takımlarından hatırlıyoruz.10 yılı geçkin Espor tecrübesi ile fark yaratan oyuncularımızdan biri.

Ahmet ”Paz” Karahoca: Takımda bulunan diğer oyunculara nazaran daha genç olan Paz’ı Space Soldiers ve Turkey5 takımlarından başarılı performansı ile hatırlıyoruz. Uzun süredir espor arenasında boy gösteren Paz yükselen performansını devam ettirecek gibi görünüyor.

Engin ”Ngin” Kor: 1993 doğumlu Alman asıllı Türk oyuncumuz oyun içi support görevinde yer alan ”Ngin”de aynı MAJ3R gibi uzun bir espor geçmişine sahip. Kariyerinin başlarında küçük çaplı Alman espor takımlarında yer alan Ngin uzun zamandır ise Türk Espor takımlarımızla boy gösteriyor.

Ekrem ”L0GICMAN” Aydın: Paz gibi yine genç bir oyuncumuz olan L0GICMAN’ı daha önceden de yer aldığı espor takımlarından tanıyoruz. Yaklaşık 5-6 senelik bir Espor kariyeri olan başarılı oyuncu takımımız için AWP görevini üstleniyor.

Ömer ”Imorr” Karataş: Takımın belki de en çok tanınan oyuncusu ”Imorr”. 2017’nin son aylarında Espor kariyerine başlayan Imorr şimdi Sangal Esports için mücadele ediyor. FPL’de dünya çapında oyunculara karşı oynayışı, yaptığı eğlenceli Twitch yayınları ile birlikte adını şimdiden duyuran Imorr takımımız için 2. AWP oyuncusu görevini üstleniyor.

CS GO B Tutma Taktikleri Youtube Videosu Yayında

 

Sangal Esports Kadro

Şimdi de Sangal Esports Valorant kadrosuna bakalım.

Sangal Esports Valorant Kadro

Berker ”gAndhi” Kubat: Kendisini yaptığı Twitch yayınları ile tanıdığımız gAndhi profesyonel kariyerine Sangal Esports Valorant kadrosunun koçu olarak devam ediyor. 20 yaşındaki eski CS:GO oyuncusu olan Berker Kubat oyunculuk kariyeri yerine koçluk yapıyor şu anda.

Berk ”Rip” Tepe: CS 1.6 zamanlarından beri esporcu olarak kariyerini sürdüren Rip’i bir kaç senedir yaptığı CS:GO yayınlarından tanıyoruz. CS:GO kariyerinin ardından şimdi ise Sangal Esports Valorant için mücadele ediyor.

Muhammed ”Mini” Salman: 4-5 senelik bir CS:GO kariyerinden sonra diğer oyuncular gibi Valorant’a geçen Mini 2015’ten beri espor kariyerini sürdürüyor. Şimdilerde ise Sangal Esports Valorant için mücadele ediyor.

Beyazıt ”beyAz” Körpe: Fransız asıllı Türk olan beyAz, 3-4 senelik bir CS GO espor kariyerinden sonra Valorant’a geçenler kervanından. Başarılı oyuncu şimdilerde ise Sangal Esports Valorant için mücadele ediyor.

İbrahim ”Lurzb0b” Sandıkçı: Kendisini CS:GO kariyeriyle tanıdığımız LurzyBob FPL’de göze batacak işler yaptıktan sonra Valorant’a geçiş yaptı. Spray kontrolüyle dikkat çeken başarılı oyuncu şimdilerde ise Sangal Esports Valorant için mücadele ediyor.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın

DMCA.com Protection Status