ZywOo Kimdir? S1mple’ı Tahtından Eden ZywOo’u Tanıyalım

Okunuyor ZywOo Kimdir? S1mple’ı Tahtından Eden ZywOo’u Tanıyalım

Herkese selam ben Sahinchez. HLTV.ORG tarafından yapılan yılın oyuncusu sıralamasında 2 senedir 1. sırayı alan Mathieu “ZywOo” Herbaut kimdir? Rekorları kıran, en iyi oyuncu olarak bilinen Ukraynalı S1mple’ı tahtından eden ZywOo Kimdir? Yaptığım araştırmalar eşliğinde bu soruları cevaplayıp belki de geleceğin CS GO efsanesi olacak ZywOo’yu yakından tanıyacağız.

ZywOo Kimdir?

Mathieu “ZywOo” Herbaut 9 Kasım 2000 tarih doğumlu profesyonel CS GO oyuncusu 2014’ten beri espor kariyerini sürdürüyor. 2014’te henüz 14 yaşındayken Espor kariyerine başlayan ZywOo genç değil çocuk yaştayken kendini kanıtlayıp Fransa’nın yerel espor takımlarından olan dizLown için mücadele etmeye başladı. Yaklaşık 1.5 senelik dizLown macerasının ardından bir süre takımsız kalan oyuncu yine aynı seviyede olan nevermind espor takımıyla kariyerine devam etti. Nevermind kariyeri takımın kapanma kararı almasından dolayı kısa süren ZywoO artık yavaş yavaş Fransa Espor camiasında adını duyurmaya, turnuvalarda yer almaya başlamıştı. Adından söz ettirmeye başladığından artık düşük seviye espor takımlarından orta halli ve tecrübesi olan bir takıma geçiş yapma vakti gelmişti.

İlginizi Çekebilir: 3 Dakikada 5 Oyun Önerisi Youtube Videosu Yayında!

zywOo

2017’nin başlarında kariyerini ufak ufak yükselişe geçirecek bir karar vererek E-Corp Bumpers takımı ile anlaştı. E-Corp Bumpers takımı yine Fransız merkezli olup League of Legends ve  Hearthstone takımları da bulunan, yani Espor sektöründe geçmişi olan bir takımdı. Ancak zywOo katıldıktan kısa süre sonra kapanma kararı alan E-Corp Bumpers takımı tüm oyuncuları ve kadrosuyla WySix Team olarak karşımıza çıktı. zywOo bu takım olaylarından etkilenmeyip kariyerini yükseltmeye devam ediyordu. Yerel düzeyde turnuvalarda gelen başarılar ve başarılı aim ile artık büyük çapta takımların radarına girmişti. E-Corp Bumpers ve WySix Team macerası da çok uzun sürmeyen zywOo bu iki takımda toplamda 1 seneyi tamamlamadan against All authority takımına katıldı. Ancak yine düzeni oturmayan zywOo için şanssızlıklar silsilesi devam ediyor ve katıldığı takım against All authority’da kapanma kararı alıyordu. Ancak against All authority ile 1.5 senelik kariyerinde yerel ve ufak da olsa uluslararası düzeyde turnuvalarda aldığı MVP ödülleri ve kupalar onun artık üst seviye için hazır olduğunu gösteriyordu. Keza öyle de oldu. 2018’in Kasım ayında Fransa’nın büyük Espor takımı olan Vitality, belki de son yıllarda verdiği en doğru kararı vererek ZywOo’yu bünyesine katmıştı. Henüz 18 yaşındayken MAJOR turnuvalara katılan bir takıma transfer olan ZywOo için büyük bir fırsat ellerindeydi. Ya hakkında tüm önyargıları kırıp dünya çapında en iyi oyunculardan hatta en iyi oyuncu olacaktı. Ya da 18 yaşında espordan hevesini almış bir çocuk olacaktı.

2018’de transfer olduğu Vitality’de Apex, Shox, Rpk gibi CS GO efsaneleriyle birlikte oynama şansı bulan ZywOo kendini öylesine geliştirdi ki 2019’da HLTV tarafından yılın en değerli oyuncusu seçildi. Onu takip eden 2020 yılında da yılın en değerli oyuncusu seçilen zywOo henüz 20 yaşında. Yani bir dünya yıldızını en kötü 10 sene daha performansının zirvesinde göz önünde izleyeceğiz.

İlginizi Çekebilir: CS GO B Tutma Taktikleri Youtube Videosu Yayında

ZywoO İle Vitality’nin 2018’den Bu Yana Başarıları

Ve yazımı zywOo’nun 2020 yılında yaptığı en iyi vuruşlarla bitiriyorum.

ZywOo 2020 Skills

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın

DMCA.com Protection Status